Proč jsou Drony bezpilotní?

Obsah

Proč jsou Drony bezpilotní?

Proč jsou Drony bezpilotní?

To už je ale vyšší dívčí – dron charakterizuje právě toto chování vrtulí napojených na motory a hlavně fakt, že v dronu nesedí pilot, ale operátor ho ovládá na dálku. Proto se dronům také říká bezpilotní letouny. Přečtěte si o jednotlivých stupních letecké autonomie a o tom, nakolik jdou drony v současné době opravdu autonomní.

Proč se drony používaly k obraně?

U zrodu dronů byla armáda, a proto se v minulosti drony používaly hlavně k obraně, útoku nebo špionáži. A teprve po mnoha letech, kdy si drony pro sebe „syslily“ ozbrojené složky, je objevili filmaři, které už nebavilo platit horentní sumy za pronájem letadel, vrtulníků a jeřábů vždy, když potřebovali do nového trháku záběry z výšky.

Co je důležité zajistit při práci s dronem?

Bezpečnost – ať už patříte mezi hobby piloty, anebo vás práce s dronem živí, je nesmírně důležité zajistit bezpečí své i druhých a vyvarovat se způsobení škod na majetku. Ohleduplnost k ostatním – vžijte se do „nepilotů“, nikomu by určitě nebylo příjemné dostat se pod drobnohled létající kamery :).

Jaké jsou povolené vzdálenosti dronů?

Povolené vzdálenosti se nepatrně liší dle hmotnostních kategorií dronů. Dodržování pravidla bezpečné vzdálenosti 10-30-50 je povinností pilotů všech strojů o hmotnosti do 7 kg. Pro kategorii 7 – 25 kg se aplikuje přísnější pravidlo bezpečné vzdálenosti 50-100-150 : neboli hobby i profi pilot provozující létání s bezpilotními systémy za komerčním ...

Související příspěvky: