Proč odcházíme do starobního důchodu?

Obsah

Proč odcházíme do starobního důchodu?

Proč odcházíme do starobního důchodu?

Zaměstnanec nám odchází do starobního důchodu 1 První věcí je většinou rozvázání pracovního poměru s Vaším novopečeným důchodcem. Většina firem ukončuje pracovní poměr... 2 Změny musíte ohlásit i České správě sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovně. Odhlášku provedete pomocí formulářů... 3 V průběhu těch několika (někdy i desítek) let Váš zaměstnanec vytvořil mnoho... More ...

Kdy musím odejít do důchodu?

Česká správa sociálního zabezpečení často odpovídá na otázky ohledně odchodu do důchodu. Například „Musím odejít do důchodu, když dovrším důchodového věku?“ „Jsem už v důchodu, můžu pracovat?“ či „Je pravda, že mi přerušíte výplatu předčasného důchodu, když budu zaměstnaná?“

Může příjemce předčasného důchodu vykonávat výdělečnou činnost?

Podle informací ČSSZ od dosažení důchodového věku pak může i příjemce předčasného důchodu vykonávat výdělečnou činnost bez jakéhokoliv omezení. „Lidé se také často ptají, zda mohou pobírání předčasného starobního důchodu přerušit, když si ještě před dosažením důchodového věku najdou nějaké zaměstnání.

Kdo má nárok na starobní důchod?

Podmínkou nároku na starobní důchod je získání potřebné doby pojištění a dosažení stanoveného věku (tj. důchodového věku, popř. věku od něho odvozeného nebo věku 65 let). Od 1. 1. 2010 došlo k některým změnám zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění (dále jen „zdp“).

Související příspěvky: