Jak se liší štítná žláza u žen?
Jak se liší štítná žláza u žen?
Štítná žláza u žen se výrazně liší od mužského pohlaví - přinejmenším tím, že narušení práce první se objevuje 10-20krát častěji než u mužů. Podle statistik je tyroiditida (onemocnění štítné žlázy) 25krát větší pravděpodobnost, že postihuje ženy než silný sex.
Jaké jsou příznaky štítné žlázy?
U těchto příznaků může žena určit, že hormony štítné žlázy nejsou v pořádku a působení protilátek je příliš aktivní. V Norsku byly v roce 1996 provedeny studie, které vedly k důkazu toho, že největší nárůst počtu protilátek doktorů pozoroval u těch žen, které si stěžovaly na svalovou bolest a současně se zotavily.
Co jsou hlavní hormony štítné žlázy?
Pokud tedy obvyklé testy ukazují, že štítná žláza pracuje normálně, je třeba provést další. Jedná se o hlavní hormony, které produkuje štítná žláza - malý varhánkový orgán, který se nachází těsně nad Adamovým jablkem. T3 znamená trijodthyronin a T4 znamená tyroxin. Tyto hormony jsou důležité látky pro regulaci metabolismu.
Jak funguje štítná žláza?
Jak funguje štítná žláza je přímo spojena s příkazy, které mozku dává. V mozku je místo - hypotalamus, který syntetizuje hormon GST, který aktivuje thyrotropin. Když se pro ženu provede hormonální test, můžete určit hladinu hormonů T3 a T4, které jsou koncentrovány v krvi.