Může být buňka vyloučena z ER?

Obsah

Může být buňka vyloučena z ER?

Může být buňka vyloučena z ER?

Buňka může ob­sahovat několik těchto komplexů. Zde probíhá úprava látek vyloučených z ER (bíl­kovin, lipidů, steroidů, sac­haridů), probíhá tu přeměna or­ganic­kých látek a je­jich tra­nsport pomocí měchýřků na místo určení. Současně se pomocí těchto měchýřků vylučují z buňky některé látky např. sek­rety (ex­ocytóza).

Jaké jsou rozdíly mezi rostlinnými buňkami?

Základní princip stavby buněk rostlin a živočichů je stejný, přesto můžeme pozorovat některé rozdíly. Rostlinné buňky jsou větší, jejich buněčná stěna je silná a obsahuje celulózu. V cytoplazmě se nacházejí plastidy a velké vakuoly, naopak nemají některé organely např.

Jaký je základní stav buněk rostlin a živočichů?

Základní prin­cip stav­by buněk rostlin a živočichů je stejný, přesto můžeme pozorovat některé rozdíly. Rostlinné buňky jsou větší, je­jich buněčná stěna je silná a ob­sahuje celulózu. V cytop­lazmě se nacházejí plas­tidy a velké vakuo­ly, naopak nemají některé or­gane­ly např.

Jak velké jsou živočišné buňky?

Živočišné buňky bývají zpravidla velmi malé, do 20 mikrometrů. Mívají zpravidla jen jedno jádro, ale jsou i výjimky (buňky v játrech, v chrupavkách – obsahují makronukleus a mikronukleus). Buňky, které odbourávají kostní tkáň (takzvané osteoklasty) mají až 100 jader.

Související příspěvky: