Co se týče komára záplavového?
Co se týče komára záplavového?
Po povodních se zvyšuje výskyt komára záplavového. Ten přenáší virus Ťahyňa, který způsobuje valtickou horečku, jež dokáže potrápit především děti. Podle primáře dětského oddělení břeclavské nemocnice Pavla Vajčnera však jde o běžnou virovou nemoc, kterou lze přirovnat k nachlazení s teplotami.
Jak se projevuje onemocnění komárem?
„Tato nemoc se projevuje především teplotami do 39 stupňů, které nastupují po bodnutí komárem. Mizí většinou do 2 až 3 dnů. Onemocnění probíhá jinak zcela lehce, projevuje se pouze bolestmi kloubů, hlavy, bolestmi krku, někdy nevolností, jinak nepůsobí žádné komplikace,“ řekl Vajčner.
Jak chránit dospělé komáře Před sezonou?
Před komáří sezonou se ještě můžete chránit preventivně. Stačí, pokud na otevřené nádrže dáte poklop nebo velmi husté síťky, do kterých bude moci téci voda, ale komáři přístup mít nebudou. Proti dotěrným dospělým komárům se můžete také chránit výsadbou různých rostlin, které fungují jako odpuzovače.
Jak odlovit komáří larvy?
Komáří larvy můžete odlovit i hustou síťkou, je však třeba blížit se k nim opatrně a lovit rychle, protože jinak rychle zajedou pod hladinu. A pokud máte akvárium, tak věřte, že rybky budou za takovou pochoutku doslova vděčné. Před komáří sezonou se ještě můžete chránit preventivně.