Jak můžeme přispět ke zlepšení kvality ovzduší?
![Jak můžeme přispět ke zlepšení kvality ovzduší?](https://i.ytimg.com/vi/uyC1bjmGqDw/hq720.jpg?sqp=-oaymwEcCOgCEMoBSFXyq4qpAw4IARUAAIhCGAFwAcABBg==&rs=AOn4CLAdFuHIbyg_AA_n72_ImhU2KLDc_w)
Jak můžeme přispět ke zlepšení kvality ovzduší?
Jak může každý z nás přispět ke zlepšení kvality ovzduší? 1 V kamnech nebo kotlích spalujeme pouze předepsané palivo, předepsané výrobcem, v žádném případě nespalujeme odpad, při... 2 Především v zimním období sledujeme informace o stavu ovzduší a v případě zhoršené kvality dodržujeme doporučená... 3 Pálíme-li na zahradě suché listí nebo větve, nepřihazujeme do ohně odpadky. More ...
Kde je hlavním zdrojem znečištění ovzduší?
V mnoha obcích je hlavním zdrojem znečištění ovzduší několik kouřících komínů domů, kde se ještě topí ve starých a neúčinných kotlích. Jestliže je to váš případ, máte z poloviny vyhráno, protože zdroje znečištění se nacházejí přímo v obci a obec má v rukou nástroje, jak proti nim zakročit.
Co zakazuje zákon o ochraně ovzduší?
Přímo zákon o ochraně ovzduší zakazuje spalovat v domácích kotlích hnědé uhlí energetické (netříděné), lignit, uhelné kaly a proplástky. Zároveň je zakázáno pálit i jakákoli jiná paliva, než pro jaká určil výrobce kotle.