Proč voda má nízké korozivní účinky?
![Proč voda má nízké korozivní účinky?](https://i.ytimg.com/vi/byPEq54SyvI/hq720.jpg?sqp=-oaymwEcCOgCEMoBSFXyq4qpAw4IARUAAIhCGAFwAcABBg==&rs=AOn4CLBL8n_2yT63lqyoK2NbuHx-mYPmnQ)
Proč voda má nízké korozivní účinky?
Voda má nízké korozivní účinky, pokud je hodnota S2 menší než 1 a nebo větší než 3 a nebo je obsah dusičnanových aniontů menší než 0,3 mmol/l. Snížení korozivních účinků vody je možno dosáhnout změnou poměru obsahu uvedených látek pomocí úpravy vody. 5. Faktory ovlivňující korozi a druhy koroze Mezi faktory ovlivňující vznik koroze patří:
Jak se stanovuje riziko koroze ve vodě?
Riziko koroze zvyšuje obsah síranů a chloridů. Podle normy ČSN 12 502–1, 2 se stanovuje riziko koroze podle ukazatelů S1 a S2, které se vypočítají jako poměr koncentrací jednotlivých látek, obsažených ve vodě, kde: c (HCO 3− ) koncentrace hydrogenuhličitanových aniontů.
Co se týče koroze vody?
Na korozi mají vliv tyto vlastnosti vody: obsah volného CO 2. obsah křemičitanů, uhličitanů a fosforečnanů. Riziko koroze zvyšuje obsah síranů a chloridů. Podle normy ČSN 12 502–1, 2 se stanovuje riziko koroze podle ukazatelů S1 a S2, které se vypočítají jako poměr koncentrací jednotlivých látek, obsažených ve vodě, kde:
Co je koroze vodovodního potrubí?
U vodovodního potrubí rozvodu teplé vody přichází v úvahu tyto druhy koroze: Rovnoměrná koroze převážně závislá na chemickém složení vody. Bodová koroze nastává, když reakce probíhá značnou rychlostí na malé ploše.