Co jsou hydraulické mechanismy?

Obsah

Co jsou hydraulické mechanismy?

Co jsou hydraulické mechanismy?

Hydraulické mechanismy jsou typu: hydrostatické (princip -- Pascalův zákon) hydrodynamické (proud kapaliny při změně směru) Problémy hydrauliky souvisí s potřebnou vysokou přesností prvků a čistotou hydraulické kapaliny. Vyšší cena však dává dokonalejší zařízení – snadná a širokorozsahová regulace rychlosti a sil.

Kdy dojde k problému s hydraulikou?

Když dojde k problému s hydraulikou, to poslední, co údržbář chce, je zdržovat se 15 nebo 20 minut hledáním příručky. Koneckonců, když se porouchá stroj, čas jsou peníze. Lepší je umístit větší schémata pod plexisklo vedle systému.

Jak se objeví problém s hydraulickým čerpadlem?

Když se objeví problém se strojem, přenastavují se knoflíky na hydraulickém čerpadle a ventilech, aby se „zjistilo", jestli to problém se strojem vyřeší. Bohužel ten, kdo nastavení provádí, nemá většinou tušení, jaký to bude mít na stroj dopad. Tlaky v hydraulickém systému jsou obvykle nastaveny příliš vysoko.

Co jsou hydrostatické mechanismy?

Hydrostatické mechanismy jsou sestavovány jako hydraulické obvody. Jejich součástí jsou zdroje, spoje, řídící jednotky, výstupní mechanismy (hydromotory) a další součásti pro udržení provozuschopnosti.

Související příspěvky: