Jak vzniká akutní otrava rtutí?
Jak vzniká akutní otrava rtutí?
Akutní otrava rtutí vzniká poměrně vzácně. Nemocný zpravidla vdechne výpary, což se projeví kašlem, dušností, vysokou horečkou a zápalem plic. Pokud tento stav není léčen, rozvíjí se otok plic. Pokud pacient pozře soli rtuti, dochází k silnému zvracení a průjmu, během kterého jsou se stolicí vylučovány části sliznice.
Proč je otrava rtuti nebezpečnější?
Například z rozbitého teploměru otrava ale nehrozí, nebezpečnější je vdechování par rtuti. Ve včerejší tiskové zprávě o tom informovalo Toxikologické informační středisko, které na své nepřetržité infolince odpovídá asi na 200 dotazů ohledně rtuti ročně.
Jak vzniká chronická otrava rtutí?
Chronická otrava rtutí vzniká při dlouhodobém kontaktu s touto látkou. Má soubor příznaků, které lze rozdělit do tří skupin: toxická psychóza a její projevy- úzkost, nervozita, hádavost, emoční labilita a poruchy koncentrace Akutní otrava rtutí vzniká poměrně vzácně.
Jak se projevuje intoxikace, otrava rtutí?
Jak se projevuje intoxikace, otrava rtutí – příznaky, projevy, symptomy 1 těžké postižení plicní tkáně 2 vznik tzv. chemického zápalu plic 3 plicní edém 4 kašel 5 dušnost 6 zástava dýchání 7 třes 8 zánět dásní 9 nespavost 10 nervozita 11 změny osobnosti 12 ledvinné selhávání 13 úbytek na váze 14 zvracení 15 průjmy 16 bolesti břicha More ...