Co se týče látek které jsou sami o sobě schopné fluorescence?

Co se týče látek které jsou sami o sobě schopné fluorescence?
U látek které jsou sami o sobě schopné fluorescence mluvíme o primární fluorescenci (autofluorescenci). Fluorescenci můžeme také vyvolat navázáním fluorescenčního barviva nebo sondy na nefluorescenční cíl a indukujeme tak sekundární (nepřímou) fluorescenci.
Jak jsou fluorescenční látky ovlivňovány?
Absorbční a emisní spektrum fluorescenční látky jsou také ovlivňovány podmínkami prostředí, jako je pH, koncentrace některých iontů, nebo konjugace s jinými molekulami. Fluorescenční mikroskopie je v současné době široce rozšířený přístup jak v rostlinné tak živočišné histologii a buněčné biologii.
Které látky jsou fluorescence schopné?
Látky které jsou fluorescence schopné a které používáme k fluorescenčnímu barvení se označují jako fluorochromy. Často jsou konjugované do komplexu fluorescenční sondy s dalšími složkami, např. krátkými řetězci nukleových kyselin nebo protilátkami, které specifikují jejich interakci s cílovými molekulami a strukturami.
Jaký je emisní filtr fluorochromu?
Excitační filtr vymezuje část spektra použitou pro excitaci daného fluorochromu. Naopak část spektra emitovanou fluorochromem vymezuje emisní filtr, který buď určuje pouze spodí limit propouštěných vlnových délek, nebo orčuje obě hranice části spektra.