Kde se používají páskové hasicí přístroje?

Kde se používají páskové hasicí přístroje?
Práškové hasicí přístroje naleznou využití zejména v obytných a skladových budovách, ve stavebnictví, v chemických provozech, v zemědělství, strojních dílnách, garážích a školách, v automobilech.
Co je práškový hasicí přístroj?
Práškový hasicí přístroj je označen štítkem “Práškový”, případně anglicky “Powder”. Hasicí látkou je prášek hnaný plynem. Prášek působí jako tepelný výbuch, který ochlazuje plameny. Práškový hasicí přístroj je vhodný pro požáry třídy A, B a C. Může být použit proti požárům, kde jsou pevné látky, kapaliny a plyny.
Jaký je lhůta hasicí přístroje?
Průvodní dokumentace výrobce, ověřená projektová dokumentace nebo posouzení požárního nebezpečí pro některé případy instalací může stanovit lhůtu kratší. ostatní hasicí přístroje 1x za 5 let. starší 20 let nebo CO2 přístroje starší 40 let.
Jaké jsou druhy hasicích přístrojů?
Jaké jsou druhy hasicích přístrojů? 1 Vodní hasicí přístroj. Tento druhy hasicího přístroje je označen štítkem “Vodní”, případně anglicky “Water”. Hasební látkou je voda. 2 Práškovýhasicí přístroj. Práškový hasicí přístroj je označen štítkem “Práškový”, případně anglicky “Powder”. Hasicí látkou je prášek hnaný plynem. 3 Pěnovýhasicí přístroj. Pěnový hasicí přístroj je označen štítkem “Pěnový”, případně anglicky “Foam”. ...