Kde najdete hořčík?

Kde najdete hořčík?
Obě tyto formy hořčíku najdete v doplňku stravy Floradix ® Magnesium. Jelikož jde o tekutý doplněk stravy, je vstřebatelnost hořčíku ještě umocněna. A to i díky obsaženým ovocným šťávám a medu, které zlepšují vstřebatelnost.
Jak doplňovat hořčík?
Nezapomeňte ale ani na doplňování hořčíku ve formě na hořčík bohaté stravy. Jezte luštěniny – především čočku, hrách nebo fazole, smlsněte si na oříšcích, máku nebo kakau, zkuste do jídelníčku přidat obilné klíčky nebo jáhly. A hořčík najdete i v plodech moře. Pestrá strava bohatá na hořčík by měla být základ.
Jaké jsou přírodní zdroje hořčíku?
Jaké existují přírodní zdroje hořčíku? 1 Banány (34mg/100g) Banán je jedním z nejlepších zdrojů nejen hořčíku, ale také dalších životně důležitých vitamínů a minerálů. 2 Mandle (275mg/100g) Mandle jsou velmi chutné a zdravé ořechy, které kromě vysokého obsahu hořčíku disponují také velkým množstvím vitamínů skupiny B, vitamín E, kyseliny listové a zdravých tuků. 3 Listová zelenina (průměrně 80mg/100g) Listová zelenina by měla být součástí každého většího jídla a denně byste měli konzumovat alespoň tři druhy zeleniny.
Co je hořčíkový koktejl?
Jde o tekutý doplněk stravy, který obsahuje organickou formu hořčíku s rychlou vstřebatelností do organismu. Určitě vám bude navíc i chutnat. Obsahuje totiž směs ovocných koncentrátů z ananasu, meruněk, manga, hrušek a dalšího ovoce, které doplňuje med. Pro podporu trávení jsou součástí tohoto chutného „koktejlu“ i výtažky z fenyklu a heřmánku.