Proč pěstovat okurky na záhoně?
![Proč pěstovat okurky na záhoně?](https://i.ytimg.com/vi/YtrNmPYnFds/hq720.jpg?sqp=-oaymwEcCOgCEMoBSFXyq4qpAw4IARUAAIhCGAFwAcABBg==&rs=AOn4CLC4o8Ghke14KHNaRaDykmaeUFQhww)
Proč pěstovat okurky na záhoně?
Prevenci nepodceňujte: ve sklenících a fóliovnících důsledně větrejte, a pokud okurky budete pěstovat na záhoně, vybírejte pro ně místo plně osluněné, s přirozeným prouděním vzduchu.
Jak zabránit převaření okurek?
Zavařené okurky pak nechte pomalu vychladnout otočené dnem nahoru. Pokud doporučený čas třeba kvůli nějaké jiné činnosti překročíte, ochlaďte sklenice ve vodě, která má minimálně 40° Celsia - ve studenější by sklenice mohly popraskat. Tímto jednoduchým způsobem se ve většině případů podaří zabránit převaření okurek.
Jak pěstovat salátové okurky?
Přestože zrovna okurky můžeme vysazovat jako sazenice na záhony nebo do skleníků, ještě stále není pozdě na výsevy. Milovníky čerstvých salátových okurek, tzv. hadovek, určitě zaujme možnost postupného pěstování. Prodloužení sklizně dosáhneme pomocí tzv. letního a podzimního rychlení. A radovat se z chutných plodů lze tak až do podzimu.
Jak se připravují přerostlé okurky?
Přerostlé okurky - tzv. hadovky - se oloupou, odstraní se z nich semínka a nakrájí se na malé kostičky. Ty se smíchají s nakrájenou cibulí a směs se ve sklenicích zalije klasickým základním nálevem. Po uzavření víčky se čalamáda steriluje při teplotě 85° Celsia 20 minut. Okurka je vynikající i při nachlazení a kašli!