Existuje mylná představa, že agresivní chování je častější u duševním onemocnění?
![Existuje mylná představa, že agresivní chování je častější u duševním onemocnění?](https://i.ytimg.com/vi/PbzAp8QCMaM/hq720.jpg?sqp=-oaymwEcCOgCEMoBSFXyq4qpAw4IARUAAIhCGAFwAcABBg==&rs=AOn4CLC8ny4QiordfBp_NCC09QEEf9fZVw)
Existuje mylná představa, že agresivní chování je častější u duševním onemocnění?
Existuje mylná představa, že agresivní chování je častější u lidí s duševním onemocněním. Existují důkazy, že pouze 12% lidí, kteří se dopustili agresivních činů a byli posláni na forenzní psychiatrické vyšetření, odhalilo duševní onemocnění.
Co způsobuje agresivní chování u lidí?
Agrese způsobuje poškození nejen jednotlivce, zvířete, ale také neživému předmětu. Agresivní chování u lidí je zvažováno v průřezu: fyzické - slovní, přímé - nepřímé, aktivní - pasivní, benigní - maligní. Agresivní chování u lidí může být způsobeno různými důvody.
Které jsou příčiny agrese?
Příčiny agrese jsou subjektivní faktory (zvyky, pomsta, historická paměť, extremismus, fanatismus některých náboženských hnutí, obraz silného člověka představeného prostřednictvím médií a dokonce psychologické individuální rysy politiků). Existuje mylná představa, že agresivní chování je častější u lidí s duševním onemocněním.
Existují důkazy, že se lidé dopustili agresivních činů?
Existují důkazy, že pouze 12% lidí, kteří se dopustili agresivních činů a byli posláni na forenzní psychiatrické vyšetření, odhalilo duševní onemocnění. V polovině případů bylo agresivní chování projevem psychózy , zatímco zbytek vykazoval nedostatečné agresivní reakce.