Co jsou jedovaté žáby?

Obsah

Co jsou jedovaté žáby?

Co jsou jedovaté žáby?

Pro vědu jsou jedovaté žáby obrovskou oblastí pro výzkum a experimenty, v jejichž průběhu lze získat zásadně nové léčebné přípravky. Zejména mluvíme o lécích proti bolesti, které jsou silnější než morfin, antibiotika, prostředky ke stimulaci srdeční funkce.

Proč jsou žáby vysoce jedovaté?

Ve skutečnosti si však tyto vysoce jedovaté látky nevyrábí žába sama, ale získává je díky jedovatým živočichům, které požírá. Díky této skutečnosti většinou žáby držené v zajetí jedovaté sekrety postrádají a tudíž nejsou pro člověka nijak výrazně nebezpečné.

Jak je žába jedovatá?

U žab to platí prakticky vždy: Jakmile je žába barevná, je jedovatá. A tyhle jsou z nich jedovaté nejvíc: Pralesnička strašná je největší z druhů šípových žab a může v dospělosti dorůst až 55 mm, přičemž samice jsou typicky větší než samci.

Jaké jsou jedovaté žáby na mravence?

Ve dne se jedovaté žáby honí na mravence, červy, termity a další hmyz. Podle vědců je dietou obojživelníků, která ovlivňuje vysoký stupeň toxicity jedu. Stovky alkaloidů, které se nacházejí na kůži pestrobarevných žab, vstupují do těla jen s jídlem.

Související příspěvky: