Co je pro zarývání hnoje do půdy?

Obsah

Co je pro zarývání hnoje do půdy?

Co je pro zarývání hnoje do půdy?

V těžkých půdách se hnůj zarývá mělčeji, v lehčích hlouběji. Podzimní období je pro zapravování hnoje do půdy nejvhodnější, protože hnůj se během zimních měsíců v půdě dokonale rozloží. Pro travní porosty jsou vhodná zejména tekutá statková hnojiva - močůvka a kejda.

Kolik živin má hnůj zapravený do půdy?

Hnůj zapravený na podzim do půdy uvolní první rok asi 50 % živin, druh rok asi 30 % živin a třetí rok 20 %. Mrva většiny malých zvířat, zejména trus drůbeže, obsahuje více živin než mrva velkých zvířat, je často sušší a obsahuje i více organické hmoty. Říká se také, že je „ostřejší".

Jak se liší jednotlivé hnoje?

Jak se liší jednotlivé hnoje a k čemu se hodí? 1 Prasečí hnůj je příkladem „studeného“ hnoje s pomalým rozkladem. Obsahuje hodně draslíku, málo dusíku a téměř žádný... 2 Ovčí, kozí a králičí hnůj se řadí k rychle se rozkládajícím hnojivům. Proto by s nimi měl každý zahrádkář zacházet... 3 Slepičí, kachní a holubí trus se také vyznačují rychlým rozkladem a následně uvolněním... More ...

K čemu se používá koňský hnůj?

Koňský hnůj obsahuje nejvíc dusíku a hodí se k hnojení těžších a studenějších půd, protože se celkem snadno rozkládá. Má vysokou záhřevnost, používá se tedy hlavně k zakládání pařenišť nebo k přípravě substrátu pro pěstování žampionů. K přímému hnojení do záhonů se nehodí, proto se dává do kompostu. Ovčí hnůj má nejvyšší stupeň záhřevnosti.

Související příspěvky: