Který je nejlepší doplněk stravy s rybím olejem?

Obsah

Který je nejlepší doplněk stravy s rybím olejem?

Který je nejlepší doplněk stravy s rybím olejem?

Pokud nejíte hodně tučných ryb, může být vhodný doplněk stravy s rybím olejem účinným způsobem, jak si zajistit dostatečný přísun omega-3 mastných kyselin. V tomto článku najdete 13 vědecky ověřených zdravotních účinků rybího oleje a vliv užívání doplňků stravy s rybím tukem na zdraví.

Co je rybí olej?

Rybí olej je tuk, získávaný z rybího masa a dalších tkání různých druhů ryb. Nejvíce ho najdeme v tučných rybách, jako jsou slanečci, tuňáci, ančovičky nebo makrely. Někdy se získává i z rybích jater, jako například olej z tresčích jater. Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučuje konzumovat 1 - 2 porce ryb týdně.

Jaké jsou porce rybího oleje?

Pokud nejíte 1 až 2 porce rybího masa týdně, mohou být doplňky stravy s rybím olejem vhodným způsobem jak si zajistit dostatečný přísun omega-3 mastných kyselin. Rybí olej je ze zhruba 30% tvořený omega-3 mastnými kyselinami, zatímco zbylých 70% připadá na ostatní tuky. Navíc surový (nezpracovaný) rybí olej obsahuje vitamíny A a D.

Co jsou omega-3 mastné kyseliny v rybím oleji?

Rybí olej je ze zhruba 30% tvořený omega-3 mastnými kyselinami, zatímco zbylých 70% připadá na ostatní tuky. Navíc surový (nezpracovaný) rybí olej obsahuje vitamíny A a D. Je důležité připomenout, že druhy omega-3 mastných kyselin v rybím oleji mají lepší zdravotní účinky než omega-3 mastné kyseliny z rostlinných zdrojů.

Související příspěvky: