Jak se bránit s výší nákladů exekuce?
Jak se bránit s výší nákladů exekuce?
Pokud s výší nákladů nesouhlasíte, můžete se bránit podáním námitek proti příkazu k úhradě nákladů exekuce. Námitky lze podat pouze ve lhůtě 8 dnů od doručení příkazu soudnímu exekutorovi. Pokud exekutor těmto námitkám nevyhoví, musí je postoupit exekučnímu soudu, aby o nich rozhodl.
Může exekutor přistoupit k prodeji nemovitých věcí?
Pokud se jedná o prodej nemovitých věcí, které používáte k bydlení Vy a Vaše rodina, může exekutor k tomuto kroku přistoupit až v případě, že k vymožení povinnosti a úhradě nákladů exekutora a oprávněného nestačí jiný způsob provedení exekuce.
Jak se bránit vymožení dluhu v exekuci?
Po vymožení dluhu v exekuci vydá soudní exekutor příkaz k úhradě nákladů exekuce, v němž jsou vyčísleny a odůvodněny náklady exekuce a náklady oprávněného. Pokud s výší nákladů nesouhlasíte, můžete se bránit podáním námitek proti příkazu k úhradě nákladů exekuce. Námitky lze podat pouze ve lhůtě 8 dnů od doručení příkazu soudnímu exekutorovi.
Kdo je exekutorem prodejem nemovitostí?
V případě exekuce prodejem nemovitých věcí, například bytu, domu nebo pozemku, určí soudní exekutor znalce, který provede ocenění a vypracuje znalecký posudek. Na jeho základě vydá soudní exekutor usnesení, v němž stanoví cenu označených nemovitostí.