Jak se léčí žilní trombóza?
Jak se léčí žilní trombóza?
Léčba trombózy. U žilních trombóz je potřeba klást velký důraz na prevenci. U již rozvinutých onemocněních se sahá po lécích na ředění krve. V případě rozvinuté sraženiny je cílem léčby její rozpuštění. V tomto případě užívají pacienti takzvaná trombolytika.
Jak dlouho trvá léčba trombózy?
Pokud tedy byla trombóza vyvolána dočasným spouštěcím faktorem, je poté doporučována „pouze“ tříměsíční antikoagulační léčba. V případě příhody bez jasného vyvolávajícího faktoru je vhodné delší trvání léčby – alespoň po dobu 6-12 měsíců.
Jak je protisrážlivá léčba tromboembolické nemoci?
Dlouhodobá léčba je poté prováděna s cílem zabránit opakování, tj. recidivě tromboembolické nemoci. Pokud bychom totiž protisrážlivou léčbu omezili jen na krátkodobou zahajovací fázi, došlo by u 20-50 % nemocných k významnému nárůstu trombózy nebo k její recidivě.
Jaké je léčba hluboké žilní trombózy?
Základním léčebným postupem u hluboké žilní trombózy je léčba antikoagulační – protisrážlivá. Tu lze rozdělit na iniciální (zahajovací) a následnou (dlouhodobou). Iniciální léčba má za cíl co nejrychleji zabránit dalšímu srážení krve, aby nedošlo k nárůstu trombózy a možným komplikacím.