Kdo je největší netopýr na světě?

Obsah

Kdo je největší netopýr na světě?

Kdo je největší netopýr na světě?

Největší netopýři na světě patří do podřádu kaloňů a jsou býložraví. Největší netopýři v České republice se živí hmyzem. Největší netopýr na světě Kaloň malajský (Pteropus vampyrus) nazývaný také kaloň jedlý nebo upír jedlý je největší žijící aktivně létající savec na světě. Rozpětí křídel má 1,7 m hmotnost až 1,6 kg.

Kdo jsou netopýři?

Netopýři jsou po hlodavcích druhou nejpočetnější skupinou našich savců. Ačkoliv u nás žijí přinejmenším ve 22 druzích, většina lidí se s nimi vůbec nesetká. Žijí nočním způsobem života, přes den se obvykle ukrývají na nepřístupných místech, a co je hlavní - jako jediní ze savců jsou obdařeni schopností aktivního letu.

Jak se živí netopýři?

Jak jsem se již výše zmínil, netopýři se živí převážně hmyzem – komáry, pakomáry, můrami, brouky..., ale známe ve světě i několik druhů netopýrů specializovaných na jinou potravu. Například někteří afričtí víkonosi loví žáby a obojživelníky, jiný druh netopýrů loví i drobné rybky, další sají květní nektar.

Kdy se netopýry vyplácí?

Zimní odpočinek se netopýrům "vyplácí" - ve srovnání s jinými stejně velkými nehibernujícími savci se dožívají mnohem vyššího věku. Průměrné stáří se pohybuje mezi 5- 10 roky, ale rekordní zpětné nálezy přesahují i 30 let.

Související příspěvky: