Proč se nesetkáváme s kukuřicí?
Proč se nesetkáváme s kukuřicí?
V současnosti se již nesetkáváme s kukuřicí, která by rostla divoce. Rozlišujeme dvě odrůdy této zeleniny - krmnou a jedlou. Krmná je určena jako krmivo pro dobytek, jedlá se dělí na obilninovou odrůdu, která je dále zpracovávána, a na cukrovou odrůdu, která je prodávaná jako zelenina.
Co se děje v kukuřici?
Kukuřice obsahuje také draslík, který ovlivňuje práci srdce a snižuje krevní tlak. Barviva zeaxantin a lutein, která jsou přítomna v kukuřici, chrání zrak. Zeaxantin je předmětem mnoha výzkumů, protože existuje pravděpodobnost, že tato složka chrání organizmus před rakovinou.
Jaké jsou odrůdy kukuřice?
Kukuřice je jeden z druhů obilovin. Vyrůstá ze samostatného stébla, které, v závislosti na odrůdě, dosahuje výšky až 6 metrů. V současnosti se již nesetkáváme s kukuřicí, která by rostla divoce. Rozlišujeme dvě odrůdy této zeleniny - krmnou a jedlou.
Jaké jsou účinky kukuřice?
Účinky kukuřice 1 chrání sítnici a přispívá k tomu, aby se zachovala zraková schopnost 2 ochraňuje tělo proti vstupu volných radikálů 3 snižuje riziko výskytu rakoviny, infarktu a mrtvice 4 má močopudný účinek 5 pomáhá efektivně při nateklé nohou, které bývá způsobeno zadržováním vody v těle.