Jak zhoršovat vstřebávání hořčíku?

Jak zhoršovat vstřebávání hořčíku?
Vstřebávání hořčíku zhoršují železo, mangan a fosfor. Vyvarujte se i tučným jídlům – tuky totiž rovněž snižují vstřebávání hořčíku. Naopak, vstřebávání hořčíku dokáže pomoci vitamin D, ale i jeho užívání v tekuté formě. Nezbytné železo – co je dobré o něm vědět?
Jak doplňovat hořčík?
Nezapomeňte ale ani na doplňování hořčíku ve formě na hořčík bohaté stravy. Jezte luštěniny – především čočku, hrách nebo fazole, smlsněte si na oříšcích, máku nebo kakau, zkuste do jídelníčku přidat obilné klíčky nebo jáhly. A hořčík najdete i v plodech moře. Pestrá strava bohatá na hořčík by měla být základ.
Jaké jsou přírodní zdroje hořčíku?
Jaké existují přírodní zdroje hořčíku? 1 Banány (34mg/100g) Banán je jedním z nejlepších zdrojů nejen hořčíku, ale také dalších životně důležitých vitamínů a minerálů. 2 Mandle (275mg/100g) Mandle jsou velmi chutné a zdravé ořechy, které kromě vysokého obsahu hořčíku disponují také velkým množstvím vitamínů skupiny B, vitamín E, kyseliny listové a zdravých tuků. 3 Listová zelenina (průměrně 80mg/100g) Listová zelenina by měla být součástí každého většího jídla a denně byste měli konzumovat alespoň tři druhy zeleniny.
Co je hořčík?
Hořčík (chemická značka Mg, latinsky Magnesium) je lehký, středně tvrdý stříbrolesklý kov. Využívá se při výrobě lehkých a pevných slitin, jako redukční činidlo v organické syntéze a při pyrotechnických aplikacích.