Chcete-li mít rajčata tmavou skvrnou?

Obsah

Chcete-li mít rajčata tmavou skvrnou?

Chcete-li mít rajčata tmavou skvrnou?

Chcete-li mít rajčata, která jakoby vypadla z prospektů supermarketů, musíte se vyhnout některým zlozvykům, které pravděpodobně při jejich pěstování děláte. Našli jste na svých rajčatech plody, které na sobě mají tmavý flíček? Pozor, pokud se časem skvrna změní na černou a kožovitou, jde o nedostatek vápníku.

Jak předejdete rajčata?

Nejlépe jí předejdete tak, že nenecháte rajčata dotýkat se země. Pokud se větvičky rajčat ohnou pod tíhou plodů, podepřete je prkýnkem, kouskem dřeva (každý správný hospodář si schovává každý kousek dřeva, protože ví, že se bude hodit).

Jak se projevují skvrny na rajčete?

U rajčete se tato choroba vyznačuje malými oranžovými skvrnami na listech, které se posléze zbarvují do bronzova. Na zelených plodech se objevují skvrny žluté.

Jaké jsou možnosti zpracování rajčat?

Jaké máme možnosti zpracování rajčat? 1 První možností je sušení. V Itálii jsou velice oblíbená rajčata, která byla sušená na slunci. A právě takovou lahůdku si... 2 Další možností zpracování je nakládání rajčat. Rajčata, o kterých víte, že nestihnete v kuchyni zpracovat jiným... 3 Naprostou delikatesou jsou sušená nakládaná rajčata. Koupit je můžete v supermarketu nebo si je... More ...

Související příspěvky: