Co se týče závěrečného pozdravu?
Co se týče závěrečného pozdravu?
Závěrečný pozdrav se považuje za samostatný odstavec. Začíná vždy od stejné svislice jako předcházející odstavce. Pozdrav či závěrečná formule na konci dopisu mohou být povahy: nevětné, např.
Jaké pozdravy užívat?
Různé společenské, profesní a zájmové skupiny užívají k odlišení specifické pozdravy: 1 „ Ahoj !“ – námořnický, vodácký a trampský pozdrav 2 „ Nazdar !“ – obrozenecký, sokolský, skautský a legionářský pozdrav 3 „ Skol !“ – lyžařský pozdrav 4 „ Zdař Bůh !“ – havířský pozdrav 5 „Lovu zdar!“ – myslivecký pozdrav 6 „Lesu zdar!“ – lesnický pozdrav 7 „Petrův zdar!“ – rybářský pozdrav More ...
Co je S pozdravem v e‐mailu?
S pozdravem, S přátelským pozdravem, Se srdečnými pozdravy, v e‑mailu lze také S přáním pěkného dne – za těmito pozdravnými formulemi se nepíše žádné interpunkční znaménko, větné s pokračováním na dalším řádku, např.
Co je přát zdraví?
přát zdraví) je projev úcty, přátelství a dobrých úmyslů, který se děje ritualizovaným gestem a/nebo slovy. Lidé se zdraví při setkání i při loučení a často přitom vyjadřují přání, aby druhý „žil“ ( živijó ), zůstal zdráv ( něm. Heil ), případně „celý, neporušený“ ( lat. salvus ).