K čemu se používá koňský hnůj?
K čemu se používá koňský hnůj?
Koňský hnůj obsahuje nejvíc dusíku a hodí se k hnojení těžších a studenějších půd, protože se celkem snadno rozkládá. Má vysokou záhřevnost, používá se tedy hlavně k zakládání pařenišť nebo k přípravě substrátu pro pěstování žampionů. K přímému hnojení do záhonů se nehodí, proto se dává do kompostu. Ovčí hnůj má nejvyšší stupeň záhřevnosti.
Jak se liší jednotlivé hnoje?
Jak se liší jednotlivé hnoje a k čemu se hodí? 1 Prasečí hnůj je příkladem „studeného“ hnoje s pomalým rozkladem. Obsahuje hodně draslíku, málo dusíku a téměř žádný... 2 Ovčí, kozí a králičí hnůj se řadí k rychle se rozkládajícím hnojivům. Proto by s nimi měl každý zahrádkář zacházet... 3 Slepičí, kachní a holubí trus se také vyznačují rychlým rozkladem a následně uvolněním... More ...
Co je chlévský hnůj?
Chlévský hnůj je nejdůležitějším organickým hnojivem. Jedná se o směs pevných a zčásti tekutých výkalů domácích zvířat a steliva. Tato směs látek postupně zraje na hnojišti a po uzrání dává chlévský hnůj.
Proč je koňský hnůj dobrým doplňkem výživy?
Koňský hnůj je výborným doplňkem výživy pro náročné rostliny. Prasečí hnůj je příkladem „studeného“ hnoje s pomalým rozkladem. Obsahuje hodně draslíku, málo dusíku a téměř žádný vápník. Kompostovaným prasečím hnojem prokážeme dobrou službu především celeru, pórku a maliníkům.