Aby byla certifikační autorita důvěryhodná?

Aby byla certifikační autorita důvěryhodná?
Aby byla certifikační autorita důvěryhodná, musí splňovat stanovená pravidla. Tyto si určují výrobci operačních systémů (Microsoft, Appe) nebo přímo výrobce prohlížeče, jako například Mozilla pro její prohlížeč Firefox, která má vlastní Mozilla CA Certificate Program a udržuje svůj seznam důvěryhodných autorit distribuovaný s prohlížečem.
Jak funguje certifikační autorita?
Jak bylo uvedeno, certifikační autorita ověřuje žádost o certifikát a vystavuje potvrzení veřejnému klíči o jeho majiteli. Na světě je mnoho certifikačních autorit a mimochodem si každý může vytvořit i vlastní autoritu pomocí volně dostupného software.
Kde se používá SSL certifikát?
SSL certifikát se využívá na začátku komunikace, kdy na principu asymetrické šifry dochází k výměně klíčů a ověření serveru. Zde je velice důležitá důvěryhodnost certifikační autority která vystavuje SSL certifikát a potvrzuje pravost jeho majitele.
Co je digitální certifikát certifikátu?
Digitální certifikát, který vydává certifikační autorita, je v asymetrické kryptografii digitálně podepsaný veřejný šifrovací klíč. Uchovává se ve formátu X.509, který (kromě jiného) obsahuje informace o majiteli veřejného klíče a vydavateli certifikátu (tvůrci digitálního podpisu, tj. certifikační autoritě).