Můžeme rozlišit tři typy rodiny?

Můžeme rozlišit tři typy rodiny?
Můžeme podle Jiřího Dunovského rozlišit několik typů rodiny podle plnění rodinných úkolů: funkční (též eufukční či neklinická rodina, která nemá zjevné problémy-těch je asi 85%) problémová rodina (má sice potíže, ale ty ještě zásadně neohrožují vývoj dětí- asi 12,5 %) afunkční (neplní ani základní fukce a úkoly rodiny- asi 0,5%).
Co se týče rodiny?
Rodina plní celou řadu funkcí, např.: rodina zajišťuje výživu (je jednotkou společného konzumu, někdy ne zrovna zdravého), rodina předává kulturní dědictví a komunikační tradice. Rodina jako jedna ze základních, primárních, malých sociálních skupin má významnou úlohu při socializaci osobnosti dítěte.
Jaká je struktura rodinného života?
Organizace rodinného života je jakýmsi psychologickým a sociologickým modelem dané kultury a vztahy mezi manžely, mezi rodiči a dětmi i mezi sourozenci navzájem do značné míry vyjadřují zvláštnosti dané třídy, kultury, doby, tradice a rasy. Člověk je nejen tvorem přírodním, iologickým, ale především společenským.
Co se týče rodinného života?
Rodina je prvním a základním životním prostředím člověka, které zároveň odráží problémy doby. Organizace rodinného života je jakýmsi psychologickým a sociologickým modelem dané kultury a vztahy mezi manžely, mezi rodiči a dětmi i mezi sourozenci navzájem do značné míry vyjadřují zvláštnosti dané třídy, kultury, doby, tradice a rasy.