Proč Medvěd jeskynní vyhynul?

Obsah

Proč Medvěd jeskynní vyhynul?

Proč Medvěd jeskynní vyhynul?

Medvěd jeskynní vyhynul zřejmě kvůli volbě potravní strategie, která se v souvislosti se změnou klimatu ukázala jako ne úplně šťastná. Na snímku kosterní pozůstatky medvěda jeskynního. Jeskynní medvědi přečkali několik dob ledových a po desítky tisíc let prakticky neměli vážné nepřátele.

Co je medvěd?

Medvěd je zvíře, které se řídí svými instinkty a okamžitými náladami- v těchto situacích tedy musí být člověk tím uvědomělejším, kdo vhodně a přiměřeně zareaguje. Medvědi mohou začít způsobovat problémy, pokud si zvyknou na lidskou přítomnost a potravu, která pochází od lidí. K tomu může dojít především u horských chat, ...

Kde žije medvěd hnědý?

Karpatská populace medvěda hnědého (8000) zahrnuje medvědy na Ukrajině, Slovensku, v Polsku, Rumunsku a Česku. Balkánská populace (2800) sahá až do Rakouských a Italských Alp. V Bulharsku žijí další dvě izolované populace medvědů. Brtník je poddruh medvěda hnědého. Jeho jméno je odvozeno od staročeského slova "Brť", označující dutinu stromu.

Jak se změnila doba medvěda jeskynního?

Doba se totiž změnila a býložravý medvěd jeskynní už není schopen adaptovat se na další změny, tak jako úspěšnější všežravec, medvěd hnědý. Změna klimatických podmínek, která zasáhla potravní zdroje medvěda jeskynního, se navíc spojila i s naší populační obměnou: neandrtálci byli před 50 000 lety zvolna vytlačeni „anatomicky moderními lidmi“.

Související příspěvky: