Proč rostliny snáší slunce?

Obsah

Proč rostliny snáší slunce?

Proč rostliny snáší slunce?

Ne všechny rostliny snáší přímé slunce. Při dlouhém vystavení rostliny na slunci se na jejích listech objevují spáleniny a listy časem opadají. Rostlinu dáme do stínu, aby mohla znovu obrůst a omezíme čas jejího "slunění". Listy ztrácí pružnost a žloutnou. Je to zaviněno zadržováním kalcia v zemině a vzlínání do rostliny.

Jaké jsou dělení nižších rostlin?

Nejjednodušší dělení rostlin rozeznává nižší rostliny ( Thallobionta ), jejichž tělem je stélka (thallus), a vyšší rostliny ( Cormobionta ), jejichž tělo se skládá z orgánů (kromě primitivních skupin, jako jsou mechorosty ). V současnosti se tyto pojmy již používají zřídka. Termín „nižší rostliny“ totiž zahrnoval druhy, které nejsou příliš příbuzné.

Kdo jsou rostliny?

Rostliny (Plantae, nověji jako superskupina Archaeplastida) je říše eukaryotických a převážně fotosyntetických organismů. Odhaduje se, že se na Zemi vyskytuje asi 350 000 druhů rostlin (včetně semenných rostlin, mechorostů a kapraďorostů).Zatím bylo popsáno asi 290 000 druhů, z nichž je asi 260 000 semenných, 15 000 mechorostů a zbytek tvoří zejména kapraďorosty a ...

Proč zasychají listy u malých rostlin?

U malých rostlin zasychají ve větším množství celé listy. Jestliže má zemina až příliš mnoho vláhy, spodní listy žloutnou. Kromě toho listy ztrácí barvu, stávají se křehkými a průsvitnými, opadávají, pak začíná hnilobný proces kořenů, stonku a rostlina hyne. Na listech se též mohou objevit korkové nárůstky, tzv. korkovitost.

Související příspěvky: