Jaká je maximální výše podpory v nezaměstnanosti?

Jaká je maximální výše podpory v nezaměstnanosti?
Maximální výše podpory je v tomto případě vyšší a činí 15 161 Kč, což odpovídá 65 % průměrné mzdy za první až třetí čtvrtletí roku 2010. Vyplacení odstupného znamená odklad vyplácení. Pokud při odchodu ze zaměstnání, dostanete od svého zaměstnavatele odstupné, nebudete po určitou dobu pobírat podporu v nezaměstnanosti.
Jaká je podpora v nezaměstnanosti?
Podpora v nezaměstnanosti je splatná měsíčně pozadu. Poprvé je tedy vyplacena následující měsíc po nabytí právní moci rozhodnutí vydaného úřadem práce o jejím přiznání. Občané, kteří se účastní rekvalifikace zabezpečovanou úřadem práce, pobírají po celou dobu podporu v nezaměstnanosti ve výši 60 % průměrného čistého měsíčného výdělku.
Co jsou základní typy nezaměstnaností?
Základní typy nezaměstnanosti jsou frikční, strukturální a cyklická: 1 Frikční nezaměstnanost vzniká v důsledku neustálého pohybu lidí mezi oblastmi a pracovními místy nebo v průběhu jednotlivých stádií životního cyklu. ... 2 Strukturální nezaměstnanost se objevuje tam, kde je nesoulad mezi nabídkou a poptávkou po pracovnících. ... 3 Cyklická nezaměstnanost
Jaký je čistý náhradový poměř v nezaměstnanosti?
Podpora v nezaměstnanosti se počítá z čistého příjmu. V Česku je tedy v prvním měsíci čistý náhradový poměř – čistá mzda oproti podpoře v nezaměstnanosti – 65 %. Nejvyšší čistý náhradový poměr v zemích OECD je v Lucembursku a Portugalsku – přes 80 %, nejnižší je v Austrálii a Novém Zélandu, do 35 %.