Jak velké jsou delfíní zuby?
Jak velké jsou delfíní zuby?
Hroší útočné dolní špičáky mohou mít i 30 (včetně kořenů až 60) centimetrů, a útočit – bodat – může tento sudokopytník i dolními řezáky, které rostou vodorovně a mívají až 17 centimetrů bez kořenů. A věděli jste, že delfíní zuby rostou s věkem?
Jaké jsou nejsilnější zuby?
Pomáhají k tomu i trojúhelníkovité zuby, které jsou postavené proti sobě a báječně do sebe zapadají. Nejsilnější zuby měl nejspíš prehistorický žralok megalodon, dlouhý až 18 metrů a vybavený ostrými, až dvaceticentimetrovými tesáky.
Kdo měl nejsilnější zuby v dějinách?
Nejsilnější zuby měl nejspíš prehistorický žralok megalodon, dlouhý až 18 metrů a vybavený ostrými, až dvaceticentimetrovými tesáky. Navíc je v případě ztráty uměl doplňovat, stejně jako současní žraloci, takže jich za život mohl "použít" až 20 tisíc. Ani nejostřejší zuby v dějinách už dnes nepotkáte.
Co jsou nejostřejší zuby v dějinách?
Ani nejostřejší zuby v dějinách už dnes nepotkáte. Patřily vyhynulým pěticentimetrovým úhořům conodontům a byly tenčí než vlas, takže neviditelné lidským zrakem. Člověka by nicméně rozřezaly během okamžiku. Velmi tenoučké útvary mají v tlamách i velryby – jenže u nich nejde o chrup.