Jak se projevuje zvětšení mandle dítěte?

Obsah

Jak se projevuje zvětšení mandle dítěte?

Jak se projevuje zvětšení mandle dítěte?

V pokročilých stavech, kdy se onemocnění dlouhodobě neřeší a zvětšení mandle je výrazné, dochází k tomu, že je dítě otupělé, unavené, trvale dýchá ústy a může trpět i nočním pomočováním. Z nedostatečného okysličení mozku může docházet i ke zpomalení psychomotorického vývoje dítěte.

Jak nám mandle pomáhají?

Mandle obsahují mnoho účinných látek jako např. zdravé tuky, bílkoviny, ale také sacharidy v podobě vlákniny, vitamíny (B-komplex, E) a některé důležité minerály (železo, hořčík, draslík, mangan nebo vápník). Jak nám ale mohou konkrétně pomoci?

Proč má zvětšené nosní mandle?

Má zvětšené krční i nosní mandle, neustále ucpaný nos a dýchá ústy. Trpí na rýmy s hojným výtokem, opakované infekce středního ucha a kvůli zvětšené lymfatické tkáni má zhoršený sluch. Podává se 1−2x denně 5 granulí.

Co je nosní mandle?

Nosní mandle je lymfatická tkáň bohatá na sekreční žlázky. Je umístěná v horní části hltanu a představuje jednu z prvních obranných bariér proti infekci. Na tvorbě imunity se podílí tím, že produkuje imunoglobuliny a lymfocyty. Největší aktivita této tkáně je dětském věku, nejvíce mezi 3. až 5. rokem života, po 7. roce života postupně mizí.

Související příspěvky: