Může roh nosorožce způsobit Anthrax?
Může roh nosorožce způsobit Anthrax?
Nedávný výzkum potvrdil, že roh nosorožce nejenže nemá žádnou mimořádnou vlastnost, ale že požití rohového prášku může být dokonce příčinou infekčního onemocnění zvaného anthrax. Postupné ubývání míst výskytu nosorožce dvourohého v Africe nemá obdoby a lze je označit za katastrofální.
Kdo je největší suchozemský nosorožec?
NOSOROŽEC TUPONOSÝ (Ceratotherium simum)-největší druh nosorožce. Svou velikostí je druhým největším suchozemským zvířetem hned po slonu, nazývá se i nosorožec bílý. Dosahuje výšky 1,9 metru, délky až 5 metrů a hmotnosti do 3,6 kilogramu.
Jak dlouho trvá páření nosorožců?
Páření nosorožců může trvat až hodinu a během dne se několikrát opakuje. Taková vitalita a možná i sugestivní tvar rohu nejspíš přispěly poměrně nedávno ke vzniku představy, že roh působí jako účinné afrodisiakum, látka podporující pohlavní aktivitu.
Co se týče nosorožců?
V Africe a v Asii dnes sice ještě najdeme pět druhů nosorožců, avšak počet jejich zástupců nepřesahuje pouhých několik tisíc. A přitom vůbec nejde o vymírání vývojově zastaralé linie živočichů, nedostatečně přizpůsobených podnebí, rostlinstvu nebo nástrahám života ve volné přírodě.