Proč netopýr odpočívá hlavou dolů?
![Proč netopýr odpočívá hlavou dolů?](https://i.ytimg.com/vi/3MsdnBPvOPc/hq720.jpg?sqp=-oaymwEcCOgCEMoBSFXyq4qpAw4IARUAAIhCGAFwAcABBg==&rs=AOn4CLAha9UejO3xGf0uHeh8CjLTH97mFw)
Proč netopýr odpočívá hlavou dolů?
Křídlo je důvodem, proč netopýr často odpočívá hlavou dolů zavěšen na zadních končetinách, jež jsou v kotníku otočeny o 180°, tedy chodidlem dopředu. Ale není nic neobvyklého, když narazíme na jedince, zejména na zimovištích, spát v leže na břichu, především takové, kteří si pro zimní spánek vybrali hluboké skalní spáry.
Proč netopýři staví netopýry do světla?
Zmíněné křídlo staví netopýry do naprosto odlišného světla v asijských zemích, zejména v Číně. Jeho podobnost s křídlem posvátných draků jim připravila naprosto opačnou pozici a netopýři jsou ve zdejších končinách považováni za posly štěstí.
Kdo jsou netopýři?
Netopýři jsou zvláštní, naprosto výjimeční živočichové už od pohledu. Jako noční tvorové, s pro nás skrytým způsobem života, jsou zahaleni rouškou tajemna a neznámého. Tato specifičnost jim ale v Evropě moc neprospěla. Lidé si je spojovali s posly zla, viděli v nich ďáblovo znamení.
Proč narazíme na netopýry?
Ale není nic neobvyklého, když narazíme na jedince, zejména na zimovištích, spát v leže na břichu, především takové, kteří si pro zimní spánek vybrali hluboké skalní spáry. Ale vraťme se k zavěšeným netopýrům.