Proč se plíseň sněžná napadá trávu?
Proč se plíseň sněžná napadá trávu?
Šíření plísně podporuje přehnojení dusíkem a nedostatek hořčíku. Plíseň sněžná napadá trávu většinou přes zimu, zvláště když napadne sníh na teplou, nepromrzlou půdu, je-li půdní povrch zhutnělý nebo při nadbytku dusíku na podzim. Trávu pokryje bílý povlak, žloutne, pak hnědne a rozpadá se. Výskyt je silnější na zastíněných místech.
Jak napadá plíseň okurková?
V našich podmínkách napadá plíseň okurková kromě všech druhů a typů okurek i cukrové melouny. Na listech vznikají zpočátku žlutozelené skvrny, které jsou u některých odrůd ostře ohraničené listovými žilkami a u jiných jsou rozptýlené.
Jaké jsou příznaky plísně?
Příznaky plísně jsou patrné na vrcholových lístcích a stoncích, které hnědnou a odumírají. Další příznaky lze pozorovat na listech, kde jsou viditelné vodnaté nekrotické skvrny, které se šíří nejčastěji od okrajů. Zpočátku jsou tyto skvrny žlutozelené, později hnědočerné.
Jak se projevuje plíseň šedá?
Plíseň šedá se projevuje nejdříve jako bílý povlak, který v krátkém čase šedne. Rozmnožuje se kouřově šedými výtrusy, přenášenými větrem nebo vodou. Plíseň se projevuje na rostlině dvěma různými způsoby.