Proč se v pomalém hrnci vařit pomalu?

Obsah

Proč se v pomalém hrnci vařit pomalu?

Proč se v pomalém hrnci vařit pomalu?

Pokrmy příliš nepodlévejte. V pomalém hrnci se vaří pomalu a je celou dobu zakrytý, takže se tekutiny nemají jak odpařovat, a tedy se neredukují jako při běžném vaření, kdy je třeba tekutiny i několikrát během vaření dolévat. Navíc spousta surovin pustí vlastní šťávu, a proto se v pomalém hrnci hromadí více tekutiny.

Proč si pomalý hrnec pořídit?

Důvodů, proč si hrnec na pomalé vaření pořídit, je hned několik. Nejenže ušetříte spoustu času, úsilí a elektrické energie, ale připravované pokrmy navíc budou mnohem chutnější, šťavnatější, ale i zdravější. Proč je pomalý hrnec taková bomba a jak v něm vařit, aby to stálo za to?

Co uvaříte v pomalém hrnci?

Kromě klasických omáček uvaříte v pomalém hrnci třeba i polévky, jako například tuhle lahodnou francouzskou cibulačku z pomalého hrnce, plněné papriky, dušenou zeleninu, zapečené těstoviny, francouzské brambory a celou řadu dalších oblíbených jídel.

Proč se voda vaří při 100 °C?

Při 100 °C, při kterých by se voda začala vařit za normálních podmínek, činí tlak v hrnci už zhruba 1,5 atmosféry, je tedy o polovinu vyšší než obvykle. Při aktuálním tlaku se voda vaří ale až při zhruba 110 °C. Voda se při dosažení 100 °C tedy zatím nevaří a teplota může dále stoupat.

Související příspěvky: