Proč je následná komunikace s rodiči pravidelná?

Obsah

Proč je následná komunikace s rodiči pravidelná?

Proč je následná komunikace s rodiči pravidelná?

Proč by měla být následná komunikace s rodiči pravidelná? Zabráníte tak tomu, že se rodiče od školy dozvědí jen nepříjemné informace v okamžiku, kdy nastane problém [3]. Z rodičů se tak nestanou pouze obránci dítěte, z vás není jen zvěstovatel špatných zpráv.

Jak komunikovat?

V podstatě rozeznáváme pět základních funkcí komunikace: Informovat – předat informaci, zprávu, oznámit. Instruovat – dát návod, instrukci, něco naučit. Přesvědčovat, ovlivňovat, manipulovat, měnit názor partnera v komunikaci. Získávat něco – pozornost, odměnu, výhodu. Bavit, rozptýlit, uvolnit, veselit sebe nebo partnera v komunikaci.

Co jsou dobré komunikační schopnosti zaměstnavatele?

Pro zaměstnavatele jsou dobré komunikační schopnosti bez nadsázky dovedností číslo jedna. Pokud máte pocit, že Vám na tomto poli ještě něco chybí, měli byste si zapamatovat následující instrukce: Otevřené dlaně, oční kontakt, úsměv, správné držení těla, respektování osobního prostoru druhých – to vše patří k dobré komunikaci.

Proč je pojem dobré komunikační schopnosti tak široký?

Problém je, že pojem „dobré komunikační schopnosti“ je tak nadužívaný a široký, že je vlastně těžké určit, co přesně říká. Dobré komunikační schopnosti jsou v pracovní prostředí především o schopnosti sdělovat druhým informace jasně a jednoduše tak, aby byly správně pochopeny a aplikovány.

Související příspěvky: