Jaké jsou diety při ledvinových kamenech?

Obsah

Jaké jsou diety při ledvinových kamenech?

Jaké jsou diety při ledvinových kamenech?

Dieta při ledvinových kamenech by měla zahrnovat také dostatečný příjem vlákniny a mléka. Ve svém jídelníčku byste naopak měli omezit živočišné bílkoviny, sůl a tvrdý alkohol. Neuškodí ani pravidelný pohyb a při obezitě je vhodná redukce tělesné hmotnosti.

Proč jsou ledvinové kameny bolestivé?

Ledvinové kameny trápí řadu lidí. A dostat je z ledvin ven bývá velmi bolestivé. A bohužel lidé, kteří již jednou ledvinové kameny měli, jimi trpí opakovaně. Na druhou stranu můžete dodržováním jednoduchých pravidel podstatně snížit riziko jejich vzniku.

Kdy jsou ledvinové kameny tvořeny?

Ostatní druhy ledvinových kamenů jsou tvořeny struvitem (struvitové ledvinové kameny), kyselinou močovou (urátové ledvinové kameny) a cystinem (cystinové ledvinové kameny) ( 2, 3 ).

Jak snížit riziko vzniku ledvinových kamenů?

V tomto článku se podíváme na 8 přírodních tipů, které vám pomohou snížit riziko vzniku ledvinových kamenů. Shrnutí: Ledvinové kameny vznikají krystalizací odpadních látek v ledvinách do podoby tvrdých kamenů. Patří mezi časté zdravotní potíže a odchod větších kamenů z močových cest může vyvolávat velkou bolest.

Související příspěvky: