Jak funguje přirozený melatonin?

Obsah

Jak funguje přirozený melatonin?

Jak funguje přirozený melatonin?

Stejně jako přirozený melatonin, komerčně dostupný melatonin má dva účinky: pomáhá při vyvolávání spánku a udržování v noci. Melatonin také slouží k normalizaci spánku v nočních pracovnících, kteří potřebují denní spánek.

Jak se prodlužuje hladina melatoninu v sítnici?

Jeho produkce se přitom řídí světlem, které dopadá na sítnici. Postupné prodlužování vlnové délky světla v průběhu večera je signálem, že se blíží čas spát; s nástupem tmy se hladina melatoninu začne prudce zvyšovat, až kulminuje přibližně okolo druhé, třetí ráno.

Jaké jsou účinky melatoninu?

Dostatečné množství melatoninu má následující účinky: 1 Antioxidační účinky – melatonin chrání organismus před škodlivým působením volných radikálů a toxinů 2 Řídí biorytmus člověka – regeneruje buňky celého organismus včetně nervových buněk 3 Redukuje důsledky stárnutí (vrásky, povadlá pleť, horší kvalita vlasu a pokožky) 4 Zvyšuje plodnost, sexuální výkonnost i libido 5 Reguluje krevní tlak More ...

Jak se vyplavování melatoninu mění?

Vyplavování melatoninu závisí na slunečním záření, takže zároveň přizpůsobuje naše tělesné procesy ročnímu období. Navíc se mění s věkem: s přibývajícími léty melatoninu ubývá, stejně jako potřeby spánku. Někteří vědci se domnívají, že tak neurochemie pomáhá zajišťovat, aby byl v tlupě pořád někdo vzhůru a mohl varovat před případným nebezpečím.

Související příspěvky: