Kdo je autorem naší hymny?

Obsah

Kdo je autorem naší hymny?

Kdo je autorem naší hymny?

U naší hymny se to skladateli zdařilo. Autorem hudby naší státní hymny „Kde domov můj“ je skladatel František Škroup. Tuto písničku však původně nesložil jako hymnu, ale jako součást divadelní hry s mnoha písničkami. Protože si ji ale lidé oblíbili, stala se po více jak půl století od svého napsání státní hymnou.

Kdo napsal státní hymnu?

Tuto písničku však původně nesložil jako hymnu, ale jako součást divadelní hry s mnoha písničkami. Protože si ji ale lidé oblíbili, stala se po více jak půl století od svého napsání státní hymnou. Autorem textu naší státní hymny je spisovatel a dramatik Josef Kajetán Tyl. Text se mu opravdu povedl. Dokázal v něm vyjádřit bohatou krásu naší přírody.

Jak byly obě hymny prohlášeny?

V roce 1930 byly obě hymny prohlášeny za nedílnou součást jediné československé hymny. V roce 1990 byla první sloka písně „Kde domov můj“ zákonem ustanovena státní hymnou České republiky, což potvrdil zákon o státních symbolech ze 17. prosince 1992.

Proč byla hymna Českou národní hymnou?

českou národní hymnou, a bylo proto přirozené, že po vzniku Československa v roce 1918 byla vybrána za státní hymnu nové republiky. Ministerstvo obrany tehdy vydalo nařízení, podle nějž bylo třeba hrát vždy spolu s českou hymnou také slovenskou hymnu „Nad Tatrou se blýská“.

Související příspěvky: