Jak podléhá stavba garáže?

Obsah

Jak podléhá stavba garáže?

Jak podléhá stavba garáže?

I stavba garáže podléhá předpisům. Již sedm let i stavba garáže podléhá stavebnímu zákonu, konkrétně od 1. 1. 2007 se i na stavbu garáží vztahuje stavební zákon č. 183/2006 Sb. Nově stavěné domy podle něj musí být vybaveny jednou garáží a jedním parkovacím místem.

Jaká je maximální výška garáže?

Dle normy je však minimální výška garáže 2,1 m, zároveň by měla být o 0,2 m vyšší než výška vozidla. Pokud je strop garáže dostatečně vysoký, lze na strop garáže namontovat systém pro uchycení střešního boxu. Pokud box potřebujete, jednoduše jej spustíte na zaparkované auto, zafixujete a můžete vyrazit.

Co se týká garáží a parkovací místa?

Nově stavěné domy podle něj musí být vybaveny jednou garáží a jedním parkovacím místem. Pokud vám to dispozice pozemku umožní, měla by garáž i parkovací místo být řešeny jako součást rodinného domu. Garáž potom úřady posuzují společně s domem.

Jaký je optimální rozměr garáže?

Doporučený optimální rozměr garáže je alespoň 3,0 x 6,0 m, pro pohodlné využívání garáže a obsluhu auta lze rozměry garáže zvětšit na 3,5 x 6,5 m. Na konci tohoto článku můžete zdarma zadat nezávaznou poptávku - urychlit a ulehčit si tak hledání stavební firmy nebo řemeslníka.

Související příspěvky: