Co odpovídá právu zaměstnavatele vyhovět žádosti zaměstnance?
Co odpovídá právu zaměstnavatele vyhovět žádosti zaměstnance?
Tomuto právu pak odpovídá povinnost zaměstnavatele této žádosti vyhovět, nebrání-li mu v tom vážné provozní důvody. Zákoník práce nepožaduje, aby žádost zaměstnance měla písemnou formu, nicméně lze samozřejmě doporučit, aby zaměstnanec svůj požadavek zaměstnavateli předal prokazatelným způsobem (tedy ideálně písemně s potvrzením o doručení).
Jaké jsou údaje o vzdělání zaměstnavatele?
Údaje o vzdělání uvedené ve vašem životopisu jsou pro zaměstnavatele nebo náborového manažera klíčem k ucelenému obrazu o vaší osobě. V dnešním světě se častěji než dříve setkáváme s tím, že lidé mají rozmanité vzdělání zahrnující střední a vysokou školu, postgraduální vzdělání, certifikáty z online kurzů, tréninkové programy, licence a podobně.
Jak přizpůsobit životopis svého zaměstnavatele?
Svůj životopis – počínaje oddílem věnovaným zálibám přes popis pracovních zkušeností až po vzdělání – vždy přizpůsobte dané žádosti o zaměstnání. S akademickými tituly zabodujete vždy, ale jestliže se ucházíte o kancelářskou pozici, nemá smysl uvádět například skutečnost, že máte kvalifikaci šéfkuchaře. Uvádějte vyznamenání a ocenění.
Jak se při zařazení zaměstnanců do směn?
podle § 241 odst. 1 zákoníku práce) přihlížet při zařazování zaměstnanců do směn též k potřebám zaměstnankyň a zaměstnanců pečujících o děti, což je obecným pravidlem, které se vztahuje na všechny zaměstnance bez ohledu na věk jejich dítěte.