Co jsou divokými příbuznými macešky?
Co jsou divokými příbuznými macešky?
Divokými příbuznými macešek jsou violka rolní a violka trojbarevná, které již odkvetly. Žlutá, bílá a fialová jsou barvy, které jsou maceškám vlastní. Takto vybarvené druhy, pokud mají navíc menší květy, patří k těm odolnějším. Macešky se však vyskytují ve velmi široké škále barev i barevných kombinací.
Jak pěstovat zahradní macešky?
Víte, jak je správně pěstovat? Zahradní macešky nejsou původním rostlinným druhem. Vznikly v devatenáctém století zkřížením několika druhů rodu Viola, přičemž dnes známe více než sto nejrůznějších odrůd s výškou od deseti do třiceti centimetrů. Barva květů sahá od bílé až po černou.
Jak se macešky hodí do kvetoucích kompozic?
Macešky se výborně hodí do různých kvetoucích kompozic, nejvíce parády nadělají s afrikány, astrami čínskými, begoniemi a dalšími rostlinami, které hýří nádhernými barvami po celé letní období. Macešky na choroby netrpí, ale škůdci je mohou potrápit. Většina z vás pravděpodobně ví, jak to dopadne po nájezdu slimáků.
Jak přezimovat macešky na záhoně?
Macešky dokáží přezimovat venku na záhoně, ale přesto je lepší je zakrýt. Přes zimu se macešky přikrývají chvojím, v nádobách se na zimu i s nádobou zakopávají do země. Na jaře opět krásně rozkvetou. Řádně vyvinuté kvetoucí rostliny můžete na záhony přesadit v teplejších polohách již od poloviny dubna.