Jaké jsou typy hasicích přístrojů?

Obsah

Jaké jsou typy hasicích přístrojů?

Jaké jsou typy hasicích přístrojů?

Klasifikace hasicích přístrojů Typ zařízení Prášek Účinná látka oxid uhličitý Aerosol Vzduchová pěna Označení hasicího přístroje OP-5 OP pod číslem 8 OP-2 OU-5 OU-3 OU-10 VVPA-500 VVPA-400 ORP-4 ORP-8 OVP-40 Popis Prášek pro obecné nebo speciální použití ... Hasicí přípravek je oxid uhličitý. Během ... Hasicí přípravek je halogenovaný uhlovod ... V průběhu chemické reakce vodných roztok ... Kde se uplatní? Všestranný, vhodný pro hašení jakéhokoli ... Tyto typy hasicích přístrojů používané v ... Dokonale se vyrovnáte s vyhořením pevnýc ... Doporučeno pro hašení požáru střední int ... Třída požáru A, B, C, E B, C B, C, E A, B, C

Co je práškový hasicí přístroj?

Práškový hasicí přístroj je označen štítkem “Práškový”, případně anglicky “Powder”. Hasicí látkou je prášek hnaný plynem. Prášek působí jako tepelný výbuch, který ochlazuje plameny. Práškový hasicí přístroj je vhodný pro požáry třídy A, B a C. Může být použit proti požárům, kde jsou pevné látky, kapaliny a plyny.

Co je pěnový hasicí přístroj?

Pěnový hasicí přístroj je označen štítkem “Pěnový”, případně anglicky “Foam”. Je založen primárně na vodní bázi a obsahuje pěnidlo, které při provzdušnění vytváří pěnu a rychle pohlcuje plameny. Má vysoce krycí účinek a izoluje hořící látky od přísunu kyslíku, což zajišťuje dusivý efekt.

Související příspěvky: