Proč je nízký krevní tlak nepříjemný?

Obsah

Proč je nízký krevní tlak nepříjemný?

Proč je nízký krevní tlak nepříjemný?

Nízký krevní tlak neboli hypotenze je velmi častý stav. Nízký tlak, hypotenze, je nepříjemný, ale život neohrožující stav. Je způsoben nedostatečným dokrvením a tedy okysličením mozku a způsobuje motání hlavy a závratě. Nízkým tlakem trpí více mladí a subtilní lidé, zvláště ženy.

Jak zvýšit krevní tlak?

Na nízký tlak používejte o trochu více soli. Odborníci obvykle doporučují omezit množství soli ve stravě, protože sodík může zvyšovat krevní tlak a také odvápňuje kosti a způsobuje rakovinu žaludku. Nás ale zajímá její účinek na krevní tlak a sůl může u některých lidí zvýšit krevní tlak, někdy i dramaticky.

Jaké jsou hodnoty krevního tlaku?

Podle nejnovějších doporučení Světové zdravotnické organizace má normální krevní tlak hodnoty 130/85 mm Hg, přičemž za optimální se považují hodnoty mírně pod 120/80 mm Hg. O vysokém krevním tlaku se dá hovořit ve chvíli, kdy vám lékař nejméně při dvou oddělených měřeních zjistí hodnoty vyšší než 140/90 mm Hg.

Co se týká vysokého krevního tlaku?

Vysoký krevní tlak, neboli hypertenze, je nejčastějším a velmi nebezpečným onemocněním kardiovaskulárního systému. O jeho vznik se kromě jiného zasazuje i špatný životní styl. Říká se mu tichý zabiják, a to z toho důvodu, že plno lidí se o svém vysokém tlaku dozví až při náhodné kontrole u lékaře.

Související příspěvky: