K čemu se používají nylonové struny?

Obsah

K čemu se používají nylonové struny?

K čemu se používají nylonové struny?

Nylonové struny: pod tímto označením naleznete nejčastěji struny určené pro klasickou kytaru, lidově řečeno "španělku". Na tyto nástroje se nejčastěji hrají skladby z oblasti tzv. vážné, nebo chcete-li klasické hudby, ale také ve flamencu nebo obecně populární hudby. Se zvukem nylonových strun se tak poměrně snadno můžete setkat v rockové, popové, ...

Jak je zajištění struny zajištěno?

Zatím co u některých cívek se konec struny provlékne otvorem a zajistí proti vyvléknutí například natavením nad plamenem, jiné cívky umožní pouhé přeložení struny na polovinu a zajištění v provlékacích drážkách. Způsob zajištění je tedy nutné provést buď podle uchycení původní struny, nebo jej zjistit v uživatelském manuálu.

Jak postupovat při navinutí struny?

Především je nutné dodržet správný směr navinutí struny. Cívky tento směr mívají vyznačený šipkou, pokud šipka chybí, musíte vycházet ze směru, kterým byla navinuta původní struna, případně se podívat do manuálu konkrétního stroje. Pokud by byla struna navinuta opačně, je pravděpodobné, že se nebude moci odvíjet.

Co se týče struny K cívce?

Příliš silná struna by se mohla zadrhávat v mechanismu sekací hlavy, tenká struna by se naopak rychle spotřebovala. Samotnému navíjení je nutné věnovat trochu pečlivosti, aby jednotlivé závity vinutí nešly přes sebe a struna se mohla volně odvíjet. Upevnění konce struny k cívce se opět může lišit podle konkrétního modelu.

Související příspěvky: