Jaká je globální dohoda v Paříži?

Jaká je globální dohoda v Paříži?
Globální dohoda v Paříži, kterou podepsal celý svět a odstoupily pak od ní Spojené státy, ale jinak je platná, ta v podstatě říká, že by svět měl do roku 2060 až 2065 úplně ukončit spalování fosilních paliv. Nejenom vyspělé státy, ale i rozvojové země a jednotlivé země postupně přijímají takové strategie,“ argumentuje Martin Bursík.
Co je globální oteplovani?
tc-global-oteplovani Nauka o ZemiTeoretická částDefinice pojmůTéma globálního oteplování je v posledních letech velmi diskutované. I když bylo provedeno mnoho vědeckých studií a napsáno mnoho vědeckých článků, dosud se vědecká společnost neujednotila v celkovém názoru na globální změny klimatu.
Proč je globální oteplování obtížné vyznat?
Proto je velmi obtížné se ve všech protichůdných informacích vyznat. Princip globálního oteplování tkví ve zvyšování průměrné teploty na zemském povrchu v důsledku zvýšení koncentrací skleníkových plynů v atmosféře.
Jak opustit fosilní paliva?
Podle bývalých ministrů životního prostředí Bedřicha Moldana a Martina Bursíka je jedinou možností co nejrychleji a hlavně celosvětově opustit fosilní paliva. Extrémní počasí trápí během letošního léta více míst planety. Vedra, bleskové povodně a požáry ze sucha se objevují od Kalifornie až po Sibiř.