Jak vzniká akutní bolest nohou?

Obsah

Jak vzniká akutní bolest nohou?

Jak vzniká akutní bolest nohou?

Akutní bolest nohou vzniká nejčastěji traumaticky (poraněním při sportování, pádu nebo nehodě) a pacient je většinou schopen určit přesnou příčinu bolesti a místo poranění (například pád na oblast kyčle nebo kolena se projeví bolestí v příslušné oblasti, výron kotníku se projeví otoky a silnou bolestí v místě poranění, apod.).

Jaké jsou příznaky bolesti nohou?

Rychlá fakta o bolesti nohou 1 Příčiny bolesti nohou mohou být muskuloskeletální (způsobené poraněním nebo onemocněním svalů, kostí a měkkých tkání), neurologické (způsobené poraněním nebo onemocněním nervů) nebo vaskulární (způsobené poraněním nebo onemocněním cév) 2 Mediální tibiální stresový syndrom (zánět okostice projevující se bolestí na zadní vnitřní straně holenní kosti (tibie) a stresové zlomeniny nejčastěji vznikají při opakovaném přetěžování postižené končetiny (například při dlouhodobém běhání ... 3 Bolesti nohou mohou být způsobeny závažnými cévními chorobami, jako je hluboká žilní trombóza nebo onemocnění periferních tepen (ischemická choroba dolních končetin). ...

Co může být příčinou bolestí nohou?

Příčin bolestí nohou je celá řada. Mezi traumatické (úrazové) příčiny, patří například poranění při sportování, nehodách nebo pádech. Nicméně bolest nohou se může objevit i při onemocnění či poranění cév, nervů, svalů, kloubů, měkkých tkání či kostí.

Jak se projevuje bolest nohou?

Existuje bolest ostrá, tupá, místní nebo naopak vyzařující do jiných částí těla. V některých případech se bolest může projevit jako brnění nebo mravenčení končetin a dalších částí těla nebo jako snížená citlivost. Bolest nohou může být akutní (tedy náhle vzniklá a obvykle krátkodobá) nebo chronická (tedy dlouho trvající a obtěžující).

Související příspěvky: