Kde se objevují mravenci?

Obsah

Kde se objevují mravenci?

Kde se objevují mravenci?

„Mravenci se objevují v několika vlnách. Na podzim se do bytů a domů chodí ohřívat faraoni, tedy červení nebo nažloutlí mravenci, na jaře se v obydlích objevují většinou malí, černí mravenci. Shlukují se ve skupinkách podél oken, dveří, pod fasádou a postupně se snaží migrovat až do domu.

Kde žijí mravenci?

Některé druhy mravenců žijí v koloniích, které mají jednu královna, zatímco u jiných druhů se vyskytuje více královnami. Přestože v České republice existuje asi 111 druhů mravenců, jen několik druhů obvykle nacházíme v domácnostech a firmách.

Jak vypadnou mravenci od mravence?

Mravenci od vás rádi vypadnou, když zaútočíte na jejich citlivý čich 1 Prevence je základ. Základní rada zní: „ Hlídejte si utěsnění oken a nelákejte mravence dovnitř. ... 2 Zkuste babské rady. „Praktické babské rady mi v boji s mravenci už několikrát pomohly,“ tvrdí Jana Pirklová z Liberce a vypočítává: „Vím, že jim je nepříjemná skořice, majoránka a bazalka, ... 3 Chemie až naposled. Pokud osvědčené domácí rady nepomohou, existuje několik chemických přípravků, které s mravenci většinou zatočí.

Související příspěvky: