Jak pomoci při vnitřním krvácení?
![Jak pomoci při vnitřním krvácení?](https://i.ytimg.com/vi/RxhXxAHbBy8/hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEcCOADEI4CSFXyq4qpAw4IARUAAIhCGAFwAcABBg==&rs=AOn4CLAhY79w90gXYVfnitD2-hfRBNfqeQ)
Jak pomoci při vnitřním krvácení?
První pomoc při vnitřním krvácení: 1 Zajistit pacientovi klid. 2 Zbytečně s pacientem nepohybovat. 3 Zajistit mu tepelný komfort (zabalit do deky/oblečení/termofólie, nikoli jen přikrýt). 4 Nedávat nic jíst ani pít, maximálně svlažit rty. More ...
Proč je žilní krvácení nejčastější?
Žilní krvácení je nejčastější a doprovází většinu otevřených poranění. Není tak nebezpečné jako tepenné, ale jakákoli větší ztráta krve znamená rozvoj šoku a tím zhoršení zdravotního stavu postiženého. Vlásečnicové a smíšené krvácení provází všechny dětské karamboly, říznutí či drobné ranky.
Jak zastavit krvácení?
Zastavit krvácení je v první pomoci nejdůležitější úkon. Jestliže pacient krvácí, jedná se o život ohrožující stav a může do 1-2 minut vykrvácet! Postupujeme VŽDY co nejrychleji, i za cenu nedodržení sterility.
Jak odstranit krvácení v místě poranění?
1 Pacienta položte na zem. 2 Pokud je poranění skryto pod oděvem, je potřeba oděv odstranit, abyste viděli přímo na ránu. 3 Snažte se nejdříve zastavit krvácení přímo v místě poranění. Pokud je z charakteru a velikosti poranění jasné, že se... 4 Tepenné krvácení zastavujeme v místě poranění přiložením tzv. tlakového obvazu. Přiložením tlakového obvazu stlačíme... More ...